Star Wars Battlefront İnceleme - netbul.gen.tr │ aradığın ne varsa...

Son Dakika

Post Top Ad

Your Ad Spot

22 Ekim 2017 Pazar

Star Wars Battlefront İnceleme

Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront İnceleme

Tür: Aksiyon/Shooter
Çıkış Tarihi: 19.11.2015 (Avrupa)
Yapımcı: EA Digital Illusions CE
Yayımcı: Electronic Arts
Diğer Platformlar: PlayStation 4, Xbox One
1977’de ilk filmin çıkışından sonra neredeyse her türlü mecrada kendini gösteren bir bilim kurgu serisi olan Star Wars nesillerin bilim kurgu ile tanışmasında ne derece önemli olduğunu anlatmamıza gerek yoktur sanıyorum. Kitaplarıyla çok ilgilenmemiş olsam da filmler haricinde bu evrende ilgimi en çok çeken şey hiç kuşkusuz seri adına yapılmış oyunlardı. Özellikle de BioWare ve Obsidian’dan gelen Knights of the Old Republic serisi ile Pandemic tarafından geliştirilmiş Battlefront zamanının ötesinde oyunlar oldu ve hala da konuşulmakta.
2004 ve 2005 yılları arasında gelen Battlefront oyunları o zamana kadar görmediğimiz tipte savaş alanlarında Star Wars havasını solumamıza izin verdiği için birçok oyuncunun gönlünde taht kurmuştu. Çıkışının üzerinden yıllar geçmesine rağmen çekirdek bir kitle sabırla bir devam oyunu bekledi. O beklenen Battlefront 3 gelmemiş olsa da 10 yıl sonra sil baştan hazırlanan oyun Battlefront sonunda geldi.
İzninizle öncelikle oyunu överek başlamak istiyorum incelememize. Yıllar yılı birçok oyun geldi, Jedi Knight’lar olsun, KotOR’lar olsun, her oyunda Star Wars atmosferini yaşadık. Ancak bu sefer gerçekten de “oradaymış” gibi bir hisle oynadım bir oyunu. Battlefront, sizi alıp İmparatorluk ve Asilerin arasındaki savaşın tam ortasına koyuyor. Haliyle ilk üçlemenin zaman dilimini konu alan oyunda Endor, Hoth, Tatooine ve Sullust gezegenlerinde çatışıyoruz.
Ama ne çatışma… Arkaplandaki çatışma seslerinden tutun, elinizdeki Blaster’ın sesi, patlamalar, kahramanların ışın kılıçlarının sesi, haritaların tasarımı ve görselleri sizi havaya sokuyor. Oyun boyunca aksiyon bir an olsun dinmiyor. Yapımcı DICE, otantik bir video oyununun nasıl yapılması gerektiğini göstermiş Battlefront’ta. Endor’un ormanlarıda kayboluyor, Hoth’da karlar üzerinde çatışıyoruz. Tatooine’in tozunu yutup Sullust’un havasını soluyoruz sanki. Çatışmanın ortasında kalan Ewoklar ve Jawalar kaçışıyor, tam düşmandan kaçtım derken ağaçların arasından çıkan AT-ST sizi selamlıyor. Ortamlar o kadar güzel tasarlanmış.
Diğer Battlefront’ların aksine oyunda senaryo yok. Single Player modunda tek başımıza veya iki kişi görevleri yerine getiriyor veya dalga dalga gelen düşmanlara karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz. Eğitim bölümü de yine single player kısmından erişilebiliyor. Eğer oyunun oynanışına dair bir fikriniz yoksa bakmanızda yarar var. Oyunun asıl odaklandığı kısım ise Multiplayer. 9 farklı modda, daha önce de belirttiğim gibi 4 farklı gezegende totalde 13 haritada çatışıyoruz. Bu haritalar oyun modlarına göre değişiklik gösteriyor. Walker Assault ve Supremacy modlarında 4 harita ile sınırlıyız örneğin.

1 yorum:

  1. Thanks for your marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you can be a great author.I will make sure to bookmark your blog and may come back down the road. I want to encourage continue your great job, have a nice evening!
    Şehirlerarası Kurye

    YanıtlaSil

Post Top Ad

Your Ad Spot